Usta’dan Hakan sözleri ve transfer müjdesi!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Sanatçı, A Spor’da katılıdğı programda,  4 aylık men cezası CAS kadar şimdlik durdurulan Bayer Leverkusenli Hakan Çalhanoğlu hakkında görünüm bildridi.

Ressam’nın sözlerinden satırbaşları şöyle:
“Trabzonspor Hakan Çalhanoğlu’nun futboldan 4 ay men edilmesini istedi. FIFA bunu kabul etti fakat CAS bunu kaldırdı. Biz bu transferde 1 milyon euro para verdik. Hakan 17 yaşında olduğu için babası imzalamış. Biz paramız için CAS’a başvurduk. Trabzonspor para verdi. Biz bu parayı almayalım, Hakan iyi çocuk üzerine de gitmeyelim diyemeyiz. Kendisiyle bir görüşmemiz olmadı. Daha önce görüşme üretilmiş olabilir. Ben kişisel olarak babasının veya kendisinin bizimle irtibat kurmalarını isterim. Fakat ben Trabzonspor’un ekonomik hakkını gözetmek zorundayım. Idareli tarafta mağduriyetimiz var.

Bana pişman olup olmadığımı soran çok oluyor. Ben katiyen geriye dönüp bakmam. Biz başarıya odaklandık. Göreve geldiğimizden bu yana harika kötü şeylerle karşılaştık. Bunları taraftara yansıtmaya lüzum değil.

Sorun Hami yok, Şota değil, Vahid yok, Sadi Öğretmen değil. Biz Şenol Hoca’yı da gönderdik. Bunu anlamalıyız bundan böyle. Şu anki gündemimiz, Hami hoca ile birlikte gelecek senenin takımı için iyi bir iskelet oluşturmak. acilen ön uzlaşma imzaladığımız oyuncular var, sattığımız oyuncular var. Gelecek sezonun planlamasına çoktan başladık. Taraftarımız şunu bilsin: Trabzonspor’un iyi olması için nelere ihtiyacımız varsa, en iyi şekilde gerçekleştirmek için yola çıktık. Taraftarımız bakımlı olsun. Yeni sezonda, yeni stada ve yeni takıma yakışır bir hoca göreve gelecek. Yeni sezonda birincil maçımızı Akyazı Stadı’nda oynayacağız.

Trabzonspor’un haklarını ardına kadar savunmak benim asli görevim. Şike sürecini sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız”

 

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor