Kaleyi açıp buyurun gol atın mı diyecektik?

Paçacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maçta teknik heyet ve Futbolcuların galibiyet için ellerinden geleni yaptığını oysa ufak tefek aksaklıklar ve hakemin iki goldeki bariz hataları nedeniyle skorun arzuladıkları şekilde olmadığını savundu.

Maç sonrası Bursaspor’un iyi Futbol oynadı diye eleştirilmesini de anlamakta güçlük çektiklerini, herkesin maça Beşiktaş ve yeni stadın açılışı penceresinden baktığını ifade eden Paçacı, “Oyuncularımız da mücadeleleriyle nasıl bir kulüp olduğumuzu gösterdi.” değerlendirmesinde bulundu.

“Sahada kendisi için onuru için çaba eden Bursaspor vardı”

Paçacı, Bursaspor’un önünde Avrupa kupalarına katılma hedefi olduğunu, böylece maça üstteki seviye konsantrasyonla çıktıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: “Hele bu maçı Beşiktaş ile oynuyorsak o süre konsantrasyon biraz daha üstteki seviyeye çıkıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın maç sonrası ‘Hamza Hamzaoğlu enteresan derecede istekliydi’ açıklamasını şaşkınlıkla izledik. İyi uğraş eden bir takıma niçin iyi mücadele ediyorsun, diye sorulur mu? Ne yapacaktık, kaleyi açıp buyurun gol atın mı diyecektik? Dün sahada kendisi için onuru için mücadele eden bir Bursaspor vardı. Çağrıda Bulunmak ama Türkiye buna alışkın yok.”

Taraftarların, maç sonrası takımı Mudanya araba vapuru iskelesinde karşıladığını anımsatan Paçacı, “Taraftarların zaten, ‘İyi oynayın, kazanın veya kaybedin sizi omuzlarımızda taşıyalım’ mesajı vardı. Sonuçta yenilgiye rağmen bizi meşalelerle, tezahüratlarla karşılayarak takım sevgisi nasıl olur herkese gösterdiler.” diye konuştu.

Hakem dünyası yerinde sayıyor”

Paçacı, hakem Barıştırma Şimşek’in kararlarıyla ilgili soruya ise “Şu bir reel ama ne Barış Yıldırım ne başka biri artık Türkiye ligini yukarı taşıyacak misyona sahip. Hakem camiasının da bu gerçeği görmesi gerekli artık. Kulüpler kendini hesaplı olarak yeniliyor, teknik direktörler teknik anlamda kendilerini aşmaya çalışıyor, takımlar sportif anlamda gelişim gösteriyor lakin hakem dünyası içinde herkes yerinde sayıyor.” yanıtını verdi.

“Oyuncumuzun hakkını ve hukukunu savunuruz”

Maç sonrası bir Beşiktaş taraftarının Bursasporlu Futbolcu Faty ile ilgili “ırkçı” paylaşımlarda bulunduğu iddialarının anımsatılması üzerine Paçacı, “Keza Türkiye Futbol Federasyonunun keza de bilişim suçlarıyla ilgili yetkili mercilerin gerekeni yapmasını bekliyoruz. Oyuncumuzun hakkını ve hukukunu sonun değin takip eder ve savunuruz.” ifadelerini kullandı. 

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBursasporBeşiktaş