İsveç Milli Takımından Maç İçin Açıklama

İsveç Milli Takımı Güvenlik Şefi, Türkiye’yle oynanacak maçın iptal edileceği yönündeki haberleri yalanladı, “Planımız Türkiye’ye gitmek ancak durumlar anlı

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin terör tehdidi nedeniyle ertelenmesinin ardından, İsveç Milli Takımı’nın 24 Mart’ta Antalya’da Türkiye ile oynayacağı hazırlık karşılaşmasının iptal edileceği iddiası ortaya atıldı. Ortalığı sarsan bu iddiaya İsveç Milli Takımı Güvenlik Şefi Anders Sigurdson’dan yanıt geldi…

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi İsveç’te birinci gündem oldu. Bunun sebebi ise, İsveç Milli Takımı’nın 24 Mart Perşembe günü Antalya’da Türkiye ile bir hazırlık maçı oynayacak olmasıydı.

“MAÇ İPTAL EDİLEBİLİR” HABERLERİ ÇIKTI

İsveç’te bazı internet siteleri, “Türkiye-İsveç maçı iptal edilebilir” yönünde haberler yaptı.

İddiaların yoğunlaşması üzerine İsveç Milli Takımı Güvenlik Şefi Anders Sigurdson, Expressen gazetesine bir açıklama yaptı. “Türkiye ile yapacağımız hazırlık maçı için herhangi bir iptal kararı yok. Maçı oynayacağız” diyen Sigurdson, sözlerinin devamında ‘iptal’ seçeneğine açık kapı bıraktı.

“DURUMLAR ANLIK DEĞİŞEBİLİR”

Sigurdson, “Şu an için planımız Türkiye’ye gitmek ama bu durumlar anlık değişebilir. Türk Federasyonu ile konuştuk, bize her türlü güvenceyi verdiler. Çok yüksek derecede güvenlik önlemleri aldıklarını bize ilettiler” şeklinde konuştu.

İsveç’in önemli gazetelerinden olan Aftonbladet ise, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi ile ilgili olarak, “İstanbul derbisi terör tehditlerinden dolayı ertelendi” manşetini attı.